KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 7198725
nr 719 8725
Pastell
Jugend, signerad, S H Fisher, 123x70
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.500 kr
måndag 10 oktober 2011
10/10 14:42:06
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.